Chatová osada U koupaliště, Nové Město nad Metují

Pod Hradištěm 1089, 54901

Restaurace

Internet

Snídaně

Centrum 900m

Vlak/bus

Parkování

Wellness

Koupání

O nás

Levné ubytování Nové Město nad Metují, chatky - kemp. Pěti-lůžkové chaty s dvěma pokoji, vlastním WC, vodovodem, ledničkou a trezorkem.

Další informace

Popis: 5ti lůžkové chaty s dvěma pokoji (3 + 2 lůžka), vlastním WC a umývadlem se studenou vodu (uvnitř chaty), možností elektrického přitápění, trezorkem a ledničkou. Celkem 12 chatek - maximální obsazenost 60 osob na klidném místě na okraji města.

Vybavení: V každé chatě je vlastní WC a umývadlo, chladnička o objemu cca 110 litrů, trezorek, možnost elektrického přitápění na pokojích. V každém pokoji stůl, skříň, židle a etážové postele, na třílůžkovém pokoji ještě čalouněná rozkládací lavice. Tedy z pěti lůžek jsou tři dole a dvě nahoře. Vždy dvě chaty jsou postaveny vedle sebe a spojeny zastřešenou verandou kde jsou k dispozici dvě lavičky, plastový stůl a několik plastových židlí. Každá chata má svůj vlastní vchod na opačnou stranu a prakticky spolu mají společnou pouze příčku mezi WC. Na chodbě chaty je pak malá kuchyňská pracovní deska na eventuelní postavení Vašeho plynového vařiče. Sprchy jsou společné uprostřed osady přístupné od rána do 22. hodiny, teplá voda je připravována průtokovým plynovým ohřívačem, tedy teplá voda je i večer. Společná kuchyňka s dvěma plynovými sporáky, mikrovlnou troubou , varnou konvicí a dřezy na mytí nádobí je vedle sprch. Celý objekt je oplocen, v nočních hodinách osvětlen a v recepci je přítomna služba po celou noc. K dispozici je ohniště, dřevo nutno přinést z okolního lesa a pískoviště pro děti. V recepci je možné koupit nápoje a trvanlivé potraviny v omezeném sortimentu..  Parkování osobních aut je pod oknem chaty na trávníku. Wifi s pokrytím všech chat bez poplatku.

Rybolov: řeka Metuje - postačí celostátní povolenka na mimo pstruhové vody, o 400 metrů dál začíná už pstruhová voda. Povolenku lze zakoupit na počkání mimo soboty v recepci kempu na Rozkoši. Přehrada Rozkoš též postačí celostátní povolenka, ale s pruty na řeku zde máte jen malou šanci, je to 1200 hektarů vody a musí se házet hodně daleko.

Pobyt psů: je možný za podmínky, že pes nesmí být ponechán samotný v chatě a mimo chatu v prostoru chatové osady nesmí volně pobýhat. Poplatek 100,- Kč za 1 - 7 dní.

Koupání: možné 400 metrů od osady pod jezem na Metuji, jinak venkovní koupaliště s čištěnou vodou jsou v Dobrušce (7km), Opočně (10km), Náchodě (11km), Jaroměři (18km, ale teplá voda), přírodní koupaliště na přehradě Rozkoš (6 - 10 km), přírodní koupaliště na Bystrém (11km). Kryté bazény které jsou v provozu přes léto - Hradec Králové (28km - akvapark a mořské vlny a Kudowa Zdroj za hranicemi v Polsku (13 km též krásný akvapark).

Příjezd k chatám: Při příjezdu do Nového Města ze všech směrů (Náchod, Jaroměř, Česká Skalice či Hradec Králové) s vyjímkou příjezdu od Rychnova nad Kněžnou a Dobrušky pojedete městem podle značení na „centrum“, tedy Husovo náměstí s podloubím, zámkem a kostelem. Náměstí přejedete a v klesání na první křižovatce kde je zrcadlo odbočíte vlevo na vedlejší silnici směr JESTŘEBÍ , před křižovatkou je tento ukazatel. Po této silnici budete pokračovat, nebudete odbočovat z hlavní a 80 metrů před dopravní. značkou označující konec Nového Města odbočíte VLEVO a sjedete po asfaltce přímo před bránu.

Při příjezdu od Moravy, tedy po silnici I/14 za Dobruškou přijedete do obce SPY, kde ihned za značkou označující začátek obce odbočíte vpravo na vedlejší silnici směr Nové Město, Deštné a Olešnice. Projedete po hlavní silnici obcí Spy a přijedete na křižovatku na které odbočíte vlevo na Nové Město a Olešnici. Po 400 metrech přijedete do Nového Města, sjedete do údolí, přejedete most přes řeku Metuji a stále po hlavní silnici budete pokračovat do kopce.Asi po 400 metrech za mostem je křižovatka kde odbočíte vpravo směr Jestřebí, je tam ukazatel s tímto cílem, dál pojedete po hlavní silnici a 80 metrů před tabulí označující konec Nového Města odbočíte vlevo dolů po asfaltce k chatám.

Pokud přijedete vlakem od nádraží cca 35 minut pěšky, z autobusového nádraží cca 20 minut, v dopise s potvrzením pobytu budete mít i telefonní číslo na taxi . Nástup na ubytování je možný po 14. hodině, uvolnění chat při odjezdu do 9,00 hodin

Ceny

Domácí mazlíček
100 Kč

Cena je za 5 ti lůžkovou chatu na týden v červenci a srpnu je 4950,-Kč na týden, ostatní měsíce cena 150,-Kč/osoba/noc. V ceně je zahrnuto použití sprch, ledničky, parkování WIFI tedy vše s vyjímkou el. topení. Pes -poplatek 100,-Kč za 1 - 7 dní.

Služby

Vstup domácích zvířat
Parkoviště uzavřené
Recepce non-stop
Dětský koutek
Zahrada
Restaurace
Připojení k internetu

Kapacita ubytování a služeb

Celkový počet lůžek
60

Vybavení pokojů

Kuchyňka
Lednička
Trezor

Restaurace

Stravování: ve městě vzdáleném 10 až 12 minut pěšky je hodně možností stravování v různých cenových relacích, na místě poradím, nejbližší obchod s potravinami je na náměstí, jinak v Novém Městě je Albert a Penny, ale obojí je spíš než pěšky na cestu autem.

Firemní akce

žádné nejsou

Sportovní možnosti v okolí

Bazén venkovní
Bazén vnitřní
Bowling, kuželky
Cyklostezky
Jezdectví, koně
Koupání řeka, jezero
Létání
Půjčovna lodí
Rybolov
Tenisový kurt
Vodáctví, lodě

Okolí

Nejbližší okolí: Chatová osada se nachází v údolí na okraji města vzdálena cca 300 metrů od posledních domů ve městě. Po pravé straně za plotem je les oddělený panelovou cestou vedoucí k úplně poslední budově ve městě - skautské klubovně jenž se nachází za rybníkem což je přibližně 500 metrů od chat. V zadní části za plotem osady je pak chovný rybník, po levé straně louka a řeka Metuje. Na nejkratší části směrem k městu je za oplocením bývalé koupaliště, které není v současné době v provozu. Vzdálenost do centra města je 10 až 12 minut pěšky. V okolí Nového města je mnoho značených turistických tras - poradím. Pěkně zpracované trasy pěších procházek v okolí Nového Města najdete na www.muzeum-nmnm.cz a zajímavou virtuální prohlídku města najdete na stránkách www.novemestonm.cz, kde po levé straně jsou jednotlivé nabídky tlačítek a virtuální prohlídka je zcela dole.

Výlety do Polska: Polské pohraničí nejsou jen tržnice, ale spousta opravdu turisticky zajímavých objektů. Nejbližší hraniční přechod je v Náchodě Bělovsi vzdálený 11 km od osady. Za hranicemi je známé lázeňské město Kudowa Zdroj (3km) a z Náchoda sem jezdí městská doprava. Je však nutné mít buď cestovní pas nebo občanský průkaz. Pozor u dětí, buď je rodiče mají zapsané ve svém pase či občanském průkaze nebo musí mít vlastní pas ! Další zajímavosti v Polsku jsou popsány ve "výletech do okolí"a rozhodně stojí za výlet či výlety, většinou lze platit korunami, vstupné jsou nižší než u nás a většina cílů je dobře značena a vždy se domluvíte. Rád Vám na místě dám rady pro ten který cíl.

Mapa

Centrum 900m
Autobus 400m
Vlak 1.6km
Velká mapa