Penzion U Lípy, Česká Metuje

Česká Metuje 21, 54956
od 250 Kč

Restaurace

Internet

Snídaně

Centrum

Vlak/bus

Parkování

Wellness

Koupání

O nás

Penzion U Lípy je umístěn v malebné krajině na okraji Adršpašsko - teplických skal s vodopády a jezírky nedaleko Teplic nad Metují (5 km), exteriérů, kde se natáčela pohádka Třetí princ či Princ a Večernice a jiné.

Další informace

Penzion je součástí bývalého venkovského statku, kde statkářská rodina Berkových hospodařila a ve své době patřila k nejvýznamnějším sedlákům v pohraničí. Ke statku patří více jak stoletá „Berkova Lípa“, dnes chráněná
přírodní památka.

Pro aktivní turistiku nabízí lokalita krásnou přírodu, zdravé životní prostředí nížinného, podhorského i horského charakteru s atraktivními turistickými cíly.

Ubytování se nachází v podkrovním prostoru bývalé hospodářské části se samostatným vstupem. Pro ubytování jsou připraveny jeden dvoulůžkový a dva třílůžkové pokoje s možností přistýlky.
Pokoje mají vlastní soc. zařízení (WC a sprcha). Pro stravování je připravena společenská místnost s vybavenou kuchyňkou (mikrovlnka, el. sporák, lednice).
Případně je možné stravování v nedalekém pohostinství (cca 300 m).

Ceny

Cena za osobu
250 Kč
Domácí mazlíček
50 Kč

5 dní a více 250,- CZK osoba/noc- 4 dny 270,- CZK /osoba/noc- 3 dny 290,- CZK/osoba/noc- 2 dny 310,- CZK/osoba/noc- 1 den 330,-CZK/osoba/noc

Služby

Parkoviště
Připojení k internetu
Zahrada
Vstup domácích zvířat

Kapacita ubytování a služeb

Dvoulůžkové pokoje
1
Třílůžkové pokoje
2

Vybavení pokojů

Vlastní koupelna
WC

Sportovní možnosti v okolí

Běžkařské stopy
Cyklostezky
Horolezectví
Koupání řeka, jezero
Lyže, snowboard

Okolí

K návštěvě láká Krkonošský národní park s nejvyšším vrcholem Sněžkou, na který je možno vyjet sedačkovou lanovkou. ZOO ve Dvoře Králové, Lokalita okolí České Skalice s památkami na spisovatelku Boženu Němcovou (Babiččino údolí, zámek Ratibořice) a s velkou vodní přehradou Rozkoš.

V blízkosti jsou známá turistická centra v Orlických horách a Krkonoších, která jsou navštěvována především milovníky zimních sportů a horské turistiky. Okolní terény jsou vyhledávány vyznavači cykloturištiky po Broumovském výběžku a polském příhraničí - další tipy naleznete na portálu Broumovsko.

Mapa

Autobus 300m
Vlak 1km
Velká mapa